Okolica

Piotrawin to wieś położona w malowniczym krajobrazie wiślanym na trasie Annopol – Kazimierz Dolny, w niedalekiej odległości od Lublina i Warszawy. Usytuowany na wysokiej skarpie wapiennej tworzy wspaniały punkt widokowy.

Niewątpliwym urokiem tego miejsca jest przeciwległy brzeg wiślany, stanowiący kompozycyjne tło z dalej położoną równiną, rozciągającą się aż po miasto Solec. Płynąc w dół rzeki można dopłynąć do Janowca lub do Kazimierza Dolnego. Ponadto na przeciwko Piotrawina, do Wisły wpływa rzeka Kamienna, przez którą spływ na tratwach jest jedną z atrakcji w nowo powstałym Bałtowskim Parku Jurajskim.

W ten nietuzinkowy krajobraz i klimat wpisuje się otoczenie ośrodka szkoleniowo-wypoczynkowego „Zielona Szkoła”. Obiekt znajduje się bowiem w granicach Wrzełowieckiego Parku Krajobrazowego. Otoczony 3-hektarowym ogrodem zapewnia pensjonariuszom wspaniałe warunki odpoczynku od miejskiej codzienności.
Rzeczą wartą odnotowania jest specyficzny klimat panujący w okolicy Piotrawina, charakteryzujący się dużą wilgotnością powietrza i wyjątkowym chłodem.

Dodatkowym atutem tego miejsca jest nienaruszona przez człowieka, a co za tym idzie niepowtarzalna przyroda, która stanowi ostoję dla wielu gatunków zwierząt i ptaków. Niezwykle czyste środowisko pozwala na wyjątkowy urodzaj w piotrawińskich sadach.

Piotrawin leży na terenie wąwozów lessowych ciągnących się od Nałęczowa, przez Kazimierz Dolny. Fragment odkrytego wąwozu lessowego można zaobserwować na brzegu Wisły, gdzie kilkadziesiąt lat temu znajdowała się kopalnia kamienia.
Miejsce wymarzone na odpoczynek, relaks i niepowtarzalny kontakt z naturą.